Australian Cattle Dog
Hodowla
Zbojecka Saga
Hotel dla Psow

Australian Cattle Dog, Hodowla Zbojecka Saga, Hotel dla Psow, Salon Strzyzenia i Pielegnacji Psow, Biadacz k/Kluczborka (opolskie)

                                                            O nas

           W 2008 r. rozpoczęła się nasza przygoda z niezwykłym psem rasy Australian Cattle Dog wraz z pojawieniem się  w naszym domu przeuroczej suczki, Selenki BIG STAR Dogs from Mad Maxx, córki ADMIRABLE BLUE ANGELS WILD DESERT DINGO`S & DOUBLE MOKI Cinderella`s Ranch.

 

 

Rodzice Selenki to para hodowlana, użytkowa (pracująca przy dzikim bydle), w rękach Państwa Iwonki & Rafała Szafirów z Jeleniej Góry, którzy wybrali tę rasę ze względu na jej wspaniały charakter, użytkowość i niepowtarzalny wygląd.

 

 ACD to mało popularne psy w Europie. Jednakże warte zwrócenia uwagi. Rasa ta powstała w Australii. Tamtejsi farmerzy stworzyli psa do pracy przy zaganianiu bydła, nawet dużych stad. Psy tej rasy obdarzone są niezwykłą inteligencją. Są odporne na warunki atmosferyczne. Posiadają wielką chęć do nauki i pomocy człowiekowi w trudnej pracy.

 Jeden pies potrafi w trudnym terenie upilnować 300 sztuk bydła.

 

Jednakże pasterstwo nie jest jedyną zaletą tych psów. Doskonale sprawdzają się w psich sportach (agility, frisbee i wielu innych dyscyplinach), są zatem idealne dla ludzi aktywnych lubiących sport w towarzystwie chętnego do współpracy psa.

 

              

       

Zdjęcie                                                           

 

 BIG STAR Dogs from Mad Maxx,vel Selenka to pierwsze nasze ACD; okazało się, że nie jedyne, bowiem prawdą jest, co powiadają ludzie o uzależnieniu się i że to tylko kwestią czasu jest pojawienie się w domu następnego ACD :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Selenka nas zachwyca nie tylko swoją  wyjątkową urodą, ale także inteligencją, niesłabnącą chęcią do wspólnych wypraw, zabaw, do uprawiania psich sportów, pasją do frisbee, także do zaganiania owiec. Imponujące bowiem jest mieć przy sobie psa niezmordowanego, zawsze chętnego do współdziałania, czujnego, cierpliwego przy wykonywaniu powierzonych mu zadań, z których wspaniale, z wielką precyzją wywiązuje się kierując się ambicją i pasterskim zacięciem. Fascynujące również jest to, z jaką łatwością przychodzi porozumienie się z tym psem czy szkolenie go.  Selenka jest zdecydowanym obrońcą, a jednocześnie ma wspaniały, przemiły charakter, serdeczność dla ludzi  i swoje najlepsze cechy przekazała potomstwu.

Aby zaliczyć próby instynktu pasterskiego pojechałam z Selenką do Kalnicy pod Baligrodem w Bieszczadach, ponieważ tam Związek Kynologiczny Oddział w Rzeszowie zorganizował zawody pasterskie. Piękna wycieczka, zawody pasterskie, spotkanie z owcami w przepięknej, malowniczej scenerii, wśród bieszczadzkich krajobrazów pozostaną w mojej pamięci i będą miło wspominane.

 Odbyte próby pracy przy owcach Selenki, Natti, jej córki, która jest z nami i półrocznych dwóch synów Selenki, Tornada z Poznania i Thora z Wrocławia oraz córki, Terry Blue z Cieszyna wykazały, że dzieci Selenki mają świetną predyspozycję do pracy pasterskiej, bowiem obdarzone  zostały silnym instynktem pasterskim przekazywanym od pokoleń.

Selenka spodobała się sędziom kynologicznym, którzy na licznych wystawach psów rasowych wysoko ją oceniali. Jest Championem Polski, Zwycięzcą Polski kilkakrotnym, Zwycięzcą Klubu Polski również kilkakrotnym, wyróżniana licznymi certyfikatami piękności i tytułami.

A dla nas najbardziej liczy się to, jakim jest wspaniałym przyjacielem, psem cudownym, idealnym, o jakim każdy marzy, jakiego każdy chciałby mieć przy swoim boku, by móc się poczuć szczęśliwym posiadaczem psa, najlepszego i najwierniejszego przyjaciela człowieka.

Selenka na zawodach Latające Psy o Puchar Polski

*** 

  córka Selenki, Natti Blue

Cattledog posiada w sobie wielki potencjał do pracy pasterskiej, z czym się rodzi. To spuścizna po przodkach, dar, jakiego nie posiadają inne psy. Nie znaczy to jednak, że kompletnie nic z tym nie robimy. Nasza rola, to rozwijanie tych zdolności, pozwolenie na działanie na instynkcie i na podejmowanie samodzielnych decyzji, jednakże pod czujnym okiem trenera czy właściciela. Poza tym potężną rolę odgrywają treningi i szkolenie w kierunku pasterstwa poprowadzone przez fachowca w dziedzinie. Tym się kierując pojechaliśmy na seminarium z mistrzem, Tomaszem Pecoldem. Natti przy pracy z owcami ma świetny umysł i opanowanie w emocjach, a to cechy bardzo pożądane i cenione w pracy pasterskiej.

Zaliczyła pozytywnie egzamin Prób Instynktu Pasterskiego zorganizowany przez Związek Kynologiczny Oddział we Wrocławiu, mimo, iż towarzyszyło mu utrudnienie w postaci jurnego baranka, obrońcy stada owiec, który stanowił utrapienie dla wszystkich egzaminowanych. Baranek, niewielkich rozmiarów, ale za to dzielny ponad miarę dawał gwarancję, że psy egzaminowane przy jego obecności poradzą sobie w trudnych i rozpraszających warunkach.

Odniosła sukcesy na wystawach psów rasowych, jest Championem Polski z wnioskiem na interchampiona (CACIB), 

Nattinka sprawdziła się jako czuła ciocia dla szczeniąt Selenki (2014, 2016,) udzielając się przy wychowywaniu, a wreszcie jako matka, którą została dwukrotnie. Obdarzona bardzo silnym genem, podwójną maską, cechą bardzo pożądaną w rasie przekazała go swoim synom.

Świetnie sobie radzi na torze agility, chętna do ćwiczeń  i współpracy z człowiekiem. Uwielbia się przytulać i jest wylewna w uczuciach, ale tylko do swoich. Do obcych wciąż woli utrzymywać dystans. Cecha ta jest wpisana w charakter rasy ACD, z nią się psy rodzą, więc w przypadku Natti nie stanowi dla niej jakiejś szczególnej ujmy. 

Miła z niej i grzeczna suczka, jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z niej. Posiada wielki potencjał, wspaniały charakter, pasterskie zacięcie. Jest nam oddana całym sercem, radosna, figlarna, świetna we wszystkim, co robi, opanowana i pewna siebie na poziomie jakiego sobie życzymy.

Wspaniały z niej kompan, obrońca, pies pasterski.
  
 
 
 NATTI BLUE Zbójecka Saga to nasze drugie ACD
i nie ostatnie, jak życie pokazuje.
 

 

  na zdjęciach Nattina 

 ***

Trzecią naszą suczką jest Indianka. Wspaniała, z wielkim poczuciem humoru, posłuszna, bardzo miła, inteligentna, piękna, z podwójną maską i ma równie piękny, poprawny charakter. Odważna, pewna siebie, chętna do wszelkich zajęć, odpowiada jej każdy sport. Nie  ma u niej pojęcia zmęczenia, stara się niczego nie przeoczyć, czujna i gotowa na wyzwania.

***

 

 Links to photo gallery / Linki do galerii zdjęć  

 

 

 

 

  

             


   
 

 

                                              In Memoriam

Zbójecka Saga była od 1992 roku kojarzona ze sznaucerami średnimi
 
 

 

 

PRESO

(BATMAN Źródlana Dolina)

Champion Polski

MŁ. CH.PL

Zw.Wystawy Championów`2006

CAC Słowacja

wnuk MONY Gellius,

syn LANCELOTA Zbójecka Saga

  02.06.2001 - 31.05.2013

 

 

 

 

Preso był wspaniałym psem, dumnym, ambitnym, pewnym siebie i odważnym.  

Był bardzo oddany rodzinie, świetnym stróżem i obrońcą. Kochał nasze suczki i opiekował się nimi, a także ich szczeniętami.

Jego niespodziewane odejście było bardzo trudnym dla nas przeżyciem.

Był ostatnim przedstawicielem sznaucerów w naszym domu. Będąc wnuczkiem mojej pierwszej w życiu suczki, MONY skupiał w sobie najlepsze cechy swojej babki, z czego byliśmy tacy dumni i zadowoleni. Nie znam psa o równej odwadze jego odwadze.

 

 

 

Ramonka i Preso

w Słowacji

Wystawa w Bańskiej Bystrzycy

2006 r.

to już tylko wspomnienie, ale jakże piękne i w sercu wiecznie żywe

 

 

 

 RAMONA Zbójecka Saga, córka LARSA Wisant i MONY Gellius

Champion Polski, Champion Słowacji Weteran, CACIB

 19.06.1995 -13.12.2007

 

 

 

 

 

 

 

 

Ramonka była"krzyżówką"polsko-szwedzką, potomkinią championów Szwecji, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Zwycięzcy Europy i Zwycięzcy Krufta.

 Dla niej dotyk człowieka był największym szczęściem. Wierna i bardzo oddana potrafiła nas rozweselać swoim zabawnym, szczenięcym zachowaniem.

Była naszą Malutką, wiecznie młodym pieskiem, a my, patrząc na nią, nie dostrzegaliśmy upływającego czasu i lat, które jej przybywały...

Była bezgranicznie oddana swojej rodzinie, gotowa wszystko poświęcić w jej obronie.

W swoim życiu przeżyła samotną i niebezpieczną wyprawę w góry. Dwa dni poszukiwań zakończyły się sukcesem. Ramonka została odnaleziona dzięki serdecznym ludziom, którzy pomogli w akcji poszukiwawczej. Ludziom tym jestem głęboko wdzięczna po dziś dzień.

Teraz wyruszyła w podróż znacznie dłuższą, aby dołączyć do swej matki, Mony...

 

MONA Gellius

20.01.1992-09.09.2005

Champion Polski,  Mł.Zwycięzca PL,  2 x Zw. Wystawy Championów,  CACIB

córka Zbója An-Bo i MARY z Zawodzia

 Suczka MONA była pierwszym psem w moim życiu. Dała mi poznać, co to prawdziwa przyjaźń, nauczyła mnie, co oznacza PIES i pokazała, jakie szlachetne wartości on przedstawia, Połączyła nas bardzo głęboka więź.

Piękna, mądra, wspaniała matka dla swoich szczeniąt. Przewodniczka stada psów w naszej rodzinie, gdy z czasem ich przybywało. Majestatyczna, dumna, pewna siebie, osobnik alfa. Dawała wszystkim swoje wsparcie, poczucie bezpieczeństwa i mądrą miłość.

Uśmiechała się do mnie na ludzki sposób. Jej uśmiech mnie oczarowywał i zniewalał. Serce mi miękło na sam jej widok.

Przeżyła ze mną 14 lat.

Była dla mnie wielkim wsparciem w trudnych chwilach, w ciężkiej chorobie, i wtedy, gdy   d o m   rozpadł mi się na kawałki, a ludzie zawiedli.

Wnosiła radość, ciepło, pocieszenie do mojego serca i życia.

Myślałam, że przetrwamy tak do końca świata.

Lecz nagle, niespodziewanie i cicho odeszła. Odtąd spotykam ją tylko we snach.

 

***

  

NAVAHO BLUE Zbójecka Saga, Australian Cattle Dog

 

            MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI

Zwycięzca Rasy / Best of Breed x 3

Zwycięzca Młodzieży  x 3 

 Najlepszy Junior x 3

frisbee, pływanie, agility

 

 

 

 

 

 

 

25.05.2011 - 13.09.2012


córka Reddenblu`s The Xceptonist i BIG STAR Dogs from Mad Maxx

                   

                           

 

 

  

 

 

 

 

fot. Hodowla Australian Cattle Dog AUS AURAS

 

 

Visitors to the site

Flag Counter